Studenci SGH są zrzeszeni w organizacjach oraz kołach studenckich. Co roku organizują one setki wydarzeń, projektów naukowych i pozanaukowych. Organizacje studenckie uczą studentów działania w grupie, rozwijają ich pasje, ale przede wszystkim pomagają im znaleźć przyjaźnie na całe życie.
AEGEE-Warszawa jest lokalnym oddziałem Europejskiego Forum Studentów AEGEE, jednej z największych interdyscyplinarnych organizacji studenckich działających w Europie, założonej w 1985 r. w Paryżu. Obecnie zrzesza 13 000 studentów w ponad 160 oddziałach w 40 krajach Europy. Misją AEGEE jest budowanie demokratycznej, zróżnicowanej Europy bez granic, poprzez promocję aktywnego obywatelstwa wśród młodych ludzi, edukację nieformalną oraz wymiany międzykulturowe. AEGEE-Warszawa organizuje projekty o różnorodnej tematyce o zarówno lokalnym, jaki i europejskim zasięgu m.in.: szkolenia, konferencje, wymiany.
Summer University – są dwutygodniowymi wyjazdami, na których nasi członkowie, razem z 30 innymi Europejczykami, mają okazję odkryć nowe kultury i zobaczyć zupełnie nowe miejsca w całej Europie.
Y Vote to projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej wyborów do Europarlamentu.
Europe on Track (EoT) jest odbywającym się corocznie i najgłośniejszym naszym projektem. W każdej edycji wybrani ambasadorzy podróżują po Europie pociągami przy wsparciu InterRail, aby uchwycić wizję młodych ludzi na temat przyszłości Europy za pomocą zdjęć, filmów i wywiadów
AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.
Barbara Olczak
Global Talent – międzynarodowy program praktyk i staży zagranicznych
Global Teacher – miedzynarodowy program praktyk i staży zagranicznych dotyczący edukowania
Global Volunteer – miedzynarodowy program wolontariacki
Dni Kariery – największe targi pracy stworzone przez studentów i dla studentów
Firmaraton – cykl warsztatów i wydarzeń wprowadzający nowych studentów w świat biznesu
Adapciak – obóz zerowy dla nowych studentów Szkoły Głównej Handlowej
AIESEC University – kursy językowe z native speakerami
World Largest Lesson – anglojęzyczne warsztaty dla dzieci organizowane w szkołach/przedszkolach, które mają szerzyć ideę zrównoważonego rozwoju wśród dzieci
Youth Speak Forum – panel dyskusyjny dla młodych ludzi, podczas którego poruszane są najbardziej aktualne światowej problemy
president.warszawasgh@aiesec.pl
Facebook
1. Wypełnienie formularza
2. Rozmowa z członkiem organizacji
3. Informacja o wyniku rekrutacji
Chór Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie istnieje od 1993 roku i został założony przez Tomasza Hynka. Jest to chór mieszany, 8-głosowy, złożony ze studentów i absolwentów SGH, a także z osób niezwiązanych z uczelnią. W swoim repertuarze ma zarówno kompozycje muzyki klasycznej, jak i aranżacje muzyki pop. W każdym sezonie Chór prowadzi bogate życie koncertowe, które obejmuje zarówno występy podczas szkolnych uroczystości, jak i pełne koncerty w Polsce i za granicą z bardzo ambitnym repertuarem. W 2013 roku Chór wykonał autorski koncert kolęd w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Zespół odnosił sukcesy w prestiżowych konkursach we Włoszech, Irlandii, Słowenii, Bułgarii, Holandii i Słowacji, a także koncertował w Niemczech, Szwajcarii oraz jako gość specjalny w Portugalii.
W każdym z projektów chór ma możliwość pokazania swojego ciągle rozwijającego się dorobku artystycznego nad którym pracuje podczas prób. Są to utwory związane z muzyką dawną (Renesans, Barok), muzyką klasyczną, romantyczną czy też rozrywkową. Chór współpracuje również ze współczesnymi kompozytorami. Przykładem może być chociażby koncert pt. „Dyrygent – kompozytor, śpiewak” który odbył się w Auli Głównej SGH w 2019, podczas którego wykonywane utwory były kompozycjami współczesnych kompozytorów Warszawskich. Ciekawym wydarzeniem w życiu chóru jest również trwający po dziś dzień projekt „Elektorkantata”. Na prośbę Chóru SGH młodzi kompozytorzy stworzyli kompozycje do utworów brazylijskiego muzyka i DJ’a Amona Tobina. Efekty tej współpracy będą widoczne już niebawem.
Link do fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/chorsgh Link do instagrama Chór SGH (@chorsgh)
adres mail sghchor@gmail.com
Jak do nas dołączyć?
W tym roku mamy aż cztery terminy przesłuchań – wystarczy przyjść i zaśpiewać. Jeżeli żaden z terminów Ci nie pasuje napisz do nas – coś wymyślimy.
Czy trzeba coś przygotować na przesłuchanie (piosenkę, wierszyk a może CV)?
Nie trzeba nic przygotowywać – na przesłuchaniu dyrygent zagra kilka melodii, które będziesz musiał/ła powtórzyć, aby sprawdzić wasz słuch, skalę głosu. To nic strasznego 🙂
Czy szukacie jakiś konkretnych głosów?
Szukamy wszystkich głosów od sopranów do basów.
Czy trzeba mieć wykształcenie muzyczne i czytać nuty?
Nie, nie ma takiej potrzeby – my zajmiemy się wszystkim.
Kiedy są próby?
Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach 18.30 – 21.00.
AZS SGH jest najliczniejszą i najstarszą (działamy od 1916 roku!) organizacją na naszej uczelni. W AZS SGH działa prawie 30 różnych sekcji sportowych. AZS posiada swoje reprezentacje zarówno w najpopularniejszych dyscyplinach (m. in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie, piłka ręczna, żeglarstwo czy tenis), jak i tych mniej popularnych (np. wspinaczka sportowa, ergometr wioślarski, narciarstwo alpejskie, żeglarstwo, tenis stołowy, szachy, trójbój siłowy, a nawet… unihokeja!). Stawiamy na treningi w świetnej atmosferze i z najlepszą ekipą – nawet w dobie ograniczeń pandemicznych nasi zawodnicy regularnie stają na podium zarówno Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, jak i Akademickich Mistrzostw Polski. Nie brakuje również osiągnięć na arenie międzynarodowej, takich jak brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Szachach czy srebro na AMŚ w Pięcioboju Nowoczesnym.
a) Turnieje uczelniane (turniej siłacza, puchar rektora w żeglarstwie, piłce nożnej, tenisie czy siatkówce plażowej) – turnieje organizowane przez AZS SGH dla studentów, doktorantów i pracowników SGH
b) Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza – rozgrywki międzyuczelniane dla uczelni z Warszawy i Mazowsza organizowane przez AZS Warszawa
c) Akademickie Mistrzostwa Polski – najważniejsze zawody akademickie, w których AZS-iacy z całej Polski rywalizują o miano Akademickiego Mistrza Polski
azs@sgh.waw.pl
zarzad.azssgh@gmail.com
lub za pośrednictwem naszych social mediów:
Facebook
Instagram
Rekrutacja u nas ma charakter treningów naborowych, podczas których Trener i/lub kierownik sekcji decyduje o przyjęciu danej osoby do sekcji. Każda sekcja prowadzi nabory indywidualnie (zwykle w pierwszych dwóch tygodniach października – pierwsze treningi naborowe odbywają się już 4.10!). O naborach informujemy na bieżąco na naszych social mediach (Facebook, Instagram). Wiele sekcji ma też swój oddzielny fanpage na Facebooku. Jeśli nie możecie znaleźć informacji o naborze do konkretnej sekcji piszcie – pomożemy 😉 Poziom i wymagania są bardzo różne w zależności od sekcji, więc po prostu przyjdź na trening i pokaż co potrafisz 🙂
AZS SGH to jedyna taka organizacja na SGH (nie bez powodu alternatywnym rozwinięciem skrótu AZS jest Atmosfera-Zabawa-Sport!). Nie mamy projektów, tylko zawody, a zamiast spotkań – treningi. Wspólnie spędzone godziny na boisku, basenie, siłowni, stadionie, w salach i halach owocują nie tylko licznymi sukcesami sportowymi, ale też znajomościami i przyjaźniami na całe życie. Poza tym jako jedna z nielicznych organizacji AZS daje możliwość reprezentowania naszej Alma Mater na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Czy można mieć lepsze wspomnienia z uczelni niż medale zdobyte z logo AZS SGH na piersi? Zdecydowanie nie, więc DO ZOBACZENIA NA TRENINGACH!
CEMS Club Warsaw jest organizacją działającą przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wspierającą prestiżowy program CEMS MIM (Master’s in International Management). CEMS Club Warsaw zrzesza obecnych i przyszłych uczestników programu, a także ambitnych i aktywnych studentów, oddanych lokalnej i międzynarodowej działalności projektowej. CEMS Club Warsaw zwiększa integrację między środowiskiem akademickim a biznesowym, prowadząc tym samym współpracę z wieloma partnerami korporacyjnymi. Nasze projekty realizowane są na najwyższym poziomie, dzięki czemu staliśmy się jedną z największych i najprężniej działających organizacji w Szkole Głównej Handlowej, zrzeszającą ponad 150 aktywnych członków.
Więcej informacji na https://cemsclub.pl/.
CEMS Club Warsaw is a students organization at the Warsaw School of Economics, supporting the prestigious CEMS MIM (Master’s in International Management) program. CEMS Club Warsaw brings together current and future program participants, as well as ambitious and active students, dedicated to local and international project activities. CEMS Club Warsaw increases the integration between the academic and business communities through cooperating with many corporate partners. Our projects are carried out at the highest quality level, thanks to which we have become one of the largest and most dynamically operating organizations at the Warsaw School of Economics, associating over 150 active members.
More information at https://cemsclub.pl/.
Katarzyna Jezior
Wydarzenie skierowane do studentów programu CEMS MIM oraz studiów magisterskich, które na celu ma poszerzanie wiedzy na temat zasad zarządzania oraz konsultingu strategicznego.
Conference with the aim to allow CEMS MIM and Master students to enrich their knowledge of the rules of management and strategic consulting.
Akademia oferująca możliwość dyskusji z ekspertami z dziedzin sektora publicznego, biznesu, ekonomii oraz stosunków międzynarodowych.
Academy that offers a possibility of discussion with experts from the areas of the public sector, business, economy, and international relations.
Konferencja poświęcona zastosowaniom IT w biznesie, pełna motywujących spotkań i praktycznych warsztatów.
The biggest student-run IT in business conference, full of inspiring lectures and practical workshops.
https://www.inspiringsolutions.pl/
To wydarzenie mające na celu szerzenie inspirujących idei. Tegoroczna edycja odbędzie się pod motywem przewodnim „Enough”.
TED is a nonprofit event devoted to spreading inspiring ideas. The theme of this year’s edition is “Enough”.
https://www.facebook.com/tedxsgh
Charytatywny projekt, skierowany do młodzieży o utrudnionym starcie w dorosłe życie.
Charity project created for teenagers from disadvantaged environments.
GPD to coroczne targi pracy, których głównym założeniem jest promowanie programów menedżerskich, praktyk oraz staży.
Annual career fairs, with the main aim of promoting management programmes, internships and job offers.
To ogólnopolskie wydarzenie łączące środowiska medyczne oraz biznesowe.
A nationwide conference combining both the medical and business environments.
Konferencja poświęcona tematyce rynków wschodzących. Projekt realizowany jest we współpracy z uczelnią partnerską z kraju wschodzącego.
A conference devoted to the subject of emerging markets. The project is created in cooperation with a partner university from one of the emerging countries.
Projekt łączący w sobie najpopularniejsze typy wydarzeń wśród studentów: wymianę zagraniczną, konkurs i targi pracy.
A project combining the most popular types of students’ events: foreign exchanges, tournaments and career fairs.
Diverse Internship Programme TBA
https://diverseinternship.pl/
CEMS V4 to konferencja dedykowana studentom CEMS MIM, koncentrująca się na aktualnych problemach krajów Europy Środkowej.
CEMS V4 is a conference dedicated to CEMS MIM students, a conference that concentrates on actual problems of Central Europe.
https://www.facebook.com/CEMSV4/
kontakt mailowy: kontakt@cemsclub.pl,
za pośrednictwem fanpage’u: https://www.facebook.com/CEMSClubWarsaw/,
instagram: https://www.instagram.com/cemsclubwarsaw/,
linkedin: https://www.linkedin.com/company/cems-club-warsaw
Dla uczestników rekrutacji przewidziane są 3 etapy:
– Formularz rekrutacyjny, które pozwoli nam lepiej poznać przyszłych członków CEMS Club Warsaw
– Assessment Center, czyli zadanie grupowe
– Finalne rozmowy rekrutacyjne
Rekrutacja odbywa się 2 razy w ciągu roku: na wiosnę i na jesień. Szczegóły na naszym fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/CEMSClubWarsaw
Erasmus Student Network SGH to jedna z wielu organizacji działających przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Naszym głównym zadaniem jest pomoc zagranicznym studentom w adaptacji na uczelni, poznawaniu nowego miejsca i odkrywania polskiej kultury. Na co dzień współpracujemy z Centrum Programów Międzynarodowych, organem uczelnianym, który dopełnia wszelkie formalności związane z wymianami studenckimi. Co semestr przyjeżdża do nas od 250 do 350 studentów zagranicznych. Okres przed i tuż po ich przyjeździe jest dla nas najintensywniejszy – codziennie pomagamy co najmniej jednemu erasmusowi. Wyróżniamy się naszą otwartością i życzliwością w kontaktach z innymi. W naszym motto zawarty jest również wzajemny rozwój i pomoc członkom w osiąganiu ich osobistych celów.
Realizowane przez nas projekty to możliwość poznania nowych ludzi, rozwoju umiejętności, doskonalenia języków i przygotowywania do przyszłej pracy w zespole na poziomie biznesowym. Stale staramy się podnosić jakość pracy w naszej organizacji, co pozwoliło nam wytworzyć środowisko, które symuluję działalność średniego przedsiębiorstwa, a nasza praca co semestr doceniana jest przez kolejne roczniki studentów.
Erasmus Student Network SGH is one of many organizations operating at SGH Warsaw School of Economics. Our main task is to help foreign students adapt at school, get to know a new place, and discover Polish culture. On a daily basis, we cooperate with SGH International Centre, a school body that completes all the formalities related to student exchanges. Every semester between 250 and 350 foreign students come to us. The period before and just after their arrival is the most intense for us – we help at least one Erasmus student every day. We are distinguished by our openness and kindness in dealing with others. Our motto also includes mutual development and assistance to members in achieving their personal goals.
Our projects provide an opportunity to meet new people, develop skills, improve languages and prepare for future teamwork at the business level. We are constantly trying to improve the quality of work in our organization, which allowed us to create an environment that simulates the activities of a medium-sized enterprise, and our work every semester is appreciated by the next year’s students.
Wojciech Augustyniak
– Pomocna dłoń dla wszystkich Erasmusów przyjeżdżających na naszą uczelnię
– A helping hand for exchange students arriving at our university
– Seria spotkań skupiona na wymianie językowej
– A series of meetings focused on language exchange
– Karta upoważniająca do zniżek na setki produktów i usług
– A program authorizing to hundreds of discounts on products and services worldwide
– Seria wydarzeń promujących wymiany międzynarodowe wśród społeczności studenckiej i uczniów liceów
– Series of events promoting student exchange programs among local academic society and highschool students
– Miejsce spotkań społeczności studenckiej ze światem kultury
– A meeting point for academic society and the world of art
https://www.facebook.com/manufaktura.kultury
https://www.instagram.com/manufaktura.kultury/
– Największy europejski konkurs fotograficzny dla studentów
– The largest European photo contest for students
– Projekt wolontariacki skupiony na problemach społecznych i wymianie kulturowej
– A voluntary project focused on social issues and cultural exchange
– Seria wykładów z matematyki skierowanych do maturzystów
– A series of math lectures for senior year high-school students
– Projekt organizujący formy aktywnego wypoczynku dla studentów przebywających na wymianie
– An initiative providing exchange students with active leisure opportunities
– Projekt organizujący wyjazdy dla studentów programu Erasmus
– A project organising trips in Poland for Erasmus students
– Wyjazd integracyjny dla nowych studentów SGH
– An integration camp for new SGH students
https://www.facebook.com/zerowka/
– Siedem dni, siedem klubów, siedem niezapomnianych nocy
– Seven days, seven clubs, seven unforgettable nights
https://www.facebook.com/owsgh
board.sgh@esn.pl
https://www.facebook.com/esnsgh/
https://www.instagram.com/esnsgh/
https://www.linkedin.com/company/stowarzyszenie-esn-sgh/
TikTok: @esnsgh
Pierwszy etap rekrutacji to formularz rekrutacyjny. Następnie trwają rozmowy rekrutacyjne. Ostatnim etapem jest spotkanie ewaluacyjne, w którym udział bierze wielu kandydatów.
Klub Inwestora jest organizacją studencką działająca nieprzerwanie od 20 lat przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, zrzeszająca w swoich szeregach ponad 60 aktywnych członków oraz około 450 alumnów.
Sztandarowym celem stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy na temat rynku finansowego, instrumentów finansowych i zasad funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce i na świecie.
Łukasz Znaleźniak
Akademia Private Equity – cykl warsztatów oraz wykładów, szerzących wiedzę o działalności funduszy inwestycyjnych
https://www.facebook.com/akademiape
British-Polish Investment Alliance – międzynarodowa konferencja biznesowa oraz wyjazd naukowy do londyńskich instytucji finansowych
https://www.facebook.com/BritishPolishInvestmentAlliance
Akademia Giełdowa – cykl wykładów propagujących i poszerzających wiedzę o rynkach kapitałowo-inwestycyjnych
https://www.facebook.com/AkademiaGieldowa
Crypto Academy – debiutancki projekt Klubu Inwestora, skupiającym się na tematyce blockchain, web3, NFT oraz kryptowalut
https://www.linkedin.com/company/akademia-kryptowalut/
High Frequency Trading – pierwszy w Polsce studencki projekt poświęcony handlowi wysokich częstotliwości
https://www.facebook.com/HFTConference/
Investors’ Meetings & Trainings – wewnętrzna seria spotkań i szkoleń, mających dbać o rozwój merytoryczny
Program mentoringowy – mentoring dla członków klubu prowadzony przez alumnów koła
https://www.klub-inwestora.pl/
https://www.facebook.com/KlubInwestora
zarzad@klub-inwestora.pl,
lukasz.znalezniak@klub-inwestora.pl,
alicja.parol@klub-inwestora.pl,
krzysztof.holota@klub-inwestora.pl
W Klubie Inwestora zostaniesz częścią niezwykłej, 20-letniej społeczności, zadbasz o swój rozwój merytoryczny i będziesz mieć szansę na działanie w ciągle rosnącej liczbie projektów o unikatowych w skali kraju tematykach!
Rekrutacja do Klubu Inwestora składa się z 4 etapów:
Formularz rekrutacyjny – napisz nam, dlaczego chcesz zostać częścią tej najbardziej wyjątkowej organizacji na SGH!
Rozmowa rekrutacyjna – spotkaj się z Członkami i Alumnami Klubu Inwestora. Opowiedz im o sobie, o swoich doświadczeniach i przekonaj ich do tego, że Twoja kandydatura jest najlepsza!
Wycena spółki akcyjnej – razem z zespołem dokonaj wyceny wybranej spółki akcyjnej. Przeżyj tę wyjątkową przygodę pod okiem doświadczonych mentorów oraz odbądź szkolenia z naszymi wyjątkowymi Alumnami!
Prezentacja – przedstaw efekty swojej pracy, obroń przygotowane rozwiązanie i pochwal się prognozowanym kursem spółki.
Poczuj moc tej inwestycji!
Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej jest organizacją zajmującą znaczące miejsce w tradycji i działalności SGH. Wspaniali ludzie pełni energii, zaangażowania i nieszablonowych pomysłów oraz szeroki wachlarz projektów to tylko niektóre z czynników, które wpływają na wyjątkową atmosferę w organizacji.
Niezależne Zrzeszenie Studentów jest największą organizacją studencką w Polsce – jesteśmy obecni na ponad 30 uczelniach w całym kraju, łącznie zrzeszając ponad 2000 członków i sympatyków.
Mateusz Śliż
Animal Day
akcje wspierające warszawskie schroniska i adopcję zwierząt
https://www.facebook.com/AnimalDaySGH/
DoPowiedzenia
forum dyskusyjne z interesującymi osobowościami
https://www.facebook.com/dopowiedzenia.sgh/
Gastromania
studencka wersja programu Ugotowani
https://www.facebook.com/gastromania.nzs.sgh/
Odkrycie Rynku
warsztaty związane ze start-upami i innowacjami
https://www.facebook.com/OdkrycieRynku/
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej (OKFS)
największy studencki konkurs fotograficzny w Polsce
https://www.facebook.com/nzs.okfs/
Road to Excellence
warsztaty przybliżające pracę z Big Data
https://www.facebook.com/roadtoexcellence.nzs/
Tydzień Uśmiechu
świąteczny kiermasz charytatywny dla dzieci z hospicjum
https://www.facebook.com/tydzienusmiechu/
Wampiriada NZS SGH
propagowanie idei honorowego krwiodawstwa
https://www.facebook.com/wampiriada.sgh/
Finał WOŚP NZS SGH
organizacja kwesty i wydarzeń towarzyszących Finałowi WOŚP
https://www.facebook.com/WOSP.NZS.SGH/
Zaczarowana Zbiórka
zbiórka kosmetyków i słodyczy dla domu dziecka
https://www.facebook.com/ZZSGH/
Drogowskazy Kariery
zapoznanie studentów ze światem biznesu i rynkiem pracy
http://drogowskazykariery.pl/
https://www.facebook.com/DK.Kraj/
Band’s Battle
konkurs dla młodych zespołów muzycznych z całej Polski
https://www.facebook.com/bandsbattle.nzs/
Dyskusyjny Klub Filmowy Overground (DKF Overground)
kino studenckie działające nieprzerwanie od 1997r.
https://www.facebook.com/DKFOverground/
Projekt Zero
obóz zerowy NZS SGH
http://projektzero.nzssgh.pl/
https://www.facebook.com/zacznijzNZS/
http://nzssgh.pl/
https://www.facebook.com/nzssgh/
nzs@nzssgh.pl
Wiceprzewodnicząca ds. Partnerów – barbara.walczyk@nzs.org.pl
Wiceprzewodnicząca ds. Projektów – natalia.stanek@nzs.org.pl
Wiceprzewodnicząca ds. PR – olga.sladowska@nzs.org.pl
Wiceprzewodniczący ds. HR – oskar.sliwka@nzs.org.pl
Wiceprzewodnicząca ds. Finansów – patrycja.zietek@nzs.org.pl
Rozpoczynając swoją przygodę z NZSem zostaje się Sympatykiem, aktywnie działając w projektach i integrując się ze społecznością można uzyskać status Członka. Nie prowadzimy typowej rekrutacji, wystarczy w formularzu zgłoszeniowym wyrazić chęć działania 🙂
SKN Akceleracji powstał w 2016 roku w wyniku fuzji SKN Coachingu oraz SKN Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych. Nasza organizacja jest skupiona na szerzeniu ducha przedsiębiorczości w otoczeniu akademickim. Zajmujemy się organizacją projektów lokalnych oraz ogólnopolskich. Integrujemy społeczności studenckie zainteresowane rozwojem osobistym ze światem biznesu.
Magdalena Szeszko
Gmina na 5!
Jest to nasz sztandarowy projekt badawczy, w którym sprawdzamy innowacyjność polskich samorządów oraz zachowania przedsiębiorcze gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców. Efektem badania jest przygotowany przez zespół badaczy raport, w którym prezentujemy wyniki innowacyjności gmin oraz przedstawiamy rekomendacje.
Żagle Biznesu
Żagle Biznesu jest to prestiżowy konkurs dla przedsiębiorców wśród studentów, doktorantów i absolwentów SGH, którego celem jest wyróżnienie dynamicznie rozwijających się i osiągających sukcesy gospodarcze przedsiębiorstw. SKN Akceleracji bierze udział w tym przedsięwzięciu od strony badawczej, przeprowadzamy wywiady z uczestnikami konkursu, dokonujemy analiz modeli biznesowych oraz innowacyjnych pomysłów.
Konferencja Coachingu
Konferencja coachingu to wydarzenie, które poświęcone jest rozwojowi osobistemu. Podczas konferencji odbywają się panele wykładów dotyczące: wystąpień publicznych, zdolności interpersonalnych, leadershipu, pracy zespołowej, zarządzania czasem, kreowania własnego charakteru.
Genialny Mówca
Genialny Mówca to cykl warsztatów skierowany do osób, które chcą poznać zaawansowane techniki prowadzenia prezentacji biznesowych oraz nabyć pewność siebie w komunikacji zawodowej.
Coaching Series
kontakt mailowy: akceleracja.sgh@gmail.com lub przy wykorzystaniu naszego fanpage’a.
I etap – formularz internetowy
II etap – rozmowa kwalifikacyjna
Studenckie Koło Naukowe Biznesu działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie jest kołem naukowym działającym w branży edukacyjnej, które zajmuje się organizowaniem różnego rodzaju wydarzeń/projektów o szerokiej tematyce. Do przykładowych obszarów, które obejmuje działalność Koła należą: ekonomia, nowe technologie, inwestowanie, medycyna, bankowość, venture capital, startupy, programowanie, bankowość inwestycyjna oraz grafika wektorowa. SKN Biznesu zajmuje jedno z najwyższych miejsc w rankingu kół naukowych działających przy Szkole Głównej Handlowej (pierwsze pośród wszystkich kół naukowych działających na SGH) i swoją działalność poszerza poza granice Polski (m.in.: państwa Grupy Wyszehradzkiej, Wielka Brytania, Indie). SKN do swej działalności podchodzi interdyscyplinarnie, nawiązując współpracę z podmiotami działającymi na różnych obszarach. Wizją Koła jest stać się największą organizacją studencką w Europie środkowo-wschodniej, która będzie szkolić światowej klasy liderów, dzielących się wiedzą i doświadczeniem z każdym kto o to poprosi.
Stanisław Budzeń
High School Business Challenge – Międzynarodowy konkurs o tematyce biznesowej dla szkół średnich Grupy Wyszehradzkiej.
B in Banking – Targi pracy branży bankowej połączone z merytorycznymi warsztatami dla uczestników.
Akademia Inwestowania Alternatywnego – Cykl szkoleń i praktycznych warsztatów obejmujących tematyką metody inwestowania alternatywnego.
Freshman Capital – Pierwszy w Polsce studencki Fundusz Venture Capital.
MedBiz Innovations Program – Interdyscyplinarny program mentoringowy łączący technologię, medycynę, biznes oraz prawo.
Turbohack – Hackathon łączący osoby ze środowisk biznesowych oraz technologicznych.
Market Clinic – Międzynarodowy think-tank studencki, działający w branży edukacyjnej.
Market Masters – Cykl zamkniętych warsztatów dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych.
Ask Me Anything – Cykl prelekcji dla Klas Akademickich SGH, prowadzonych przez członków SKNB.
Międzyuczelniane Forum Audytu i Konsultingu – Warsztaty dotyczące audytu i konsultingu dla studentów SGH i UW.
Linki do Social Mediów:
Facebook: https://www.facebook.com/SKNBiznesu
Instagram: https://www.instagram.com/sknbiznesu/
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/sknb/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC-JqEx6oa8u8CqFionsCIqg
Kontakt Bezpośredni:
Rekrutacja: rekrutacja@sknbiznes.pl
Partnerstwa Strategiczne: stanislaw.budzen@sknbiznes.pl
Jeśli na jakiekolwiek powyższe pytanie odpowiedziałaś/eś sobie TAK, to SKN Biznesu to miejsce właśnie dla Ciebie! W naszym Kole poznasz niesamowite osoby, nie tylko najambitniejszych studentów SGH, z którymi będziesz realizować projekty, ale również alumnów, spośród których wielu prowadzi obecnie własne przedsiębiorstwa bądź zajmuje wysokie pozycje w największych korporacjach w Warszawie i za granicą. Dzięki szerokiej gamie projektów w naszym Kole nie tylko zdobędziesz wiedzę i doświadczenie odnośnie przeprowadzania i przygotowywania projektów na szeroką skalę (w niektórych przypadkach nawet międzynarodową), ale również dzięki rozbudowanej sekcji zainteresowań nauczysz się jak: – pomnażać kapitał poprzez skuteczne inwestowanie (nie tylko na giełdzie ale również poprzez inwestowanie alternatywne), – wygląda praca we wszystkich branżach związanych z biznesem (począwszy od bankowości inwestycyjnej, poprzez konsulting aż do marketingu w FMCG), – negocjować i skutecznie planować swoje następne działania, żeby osiągnąć sukces (nacisk na samorozwój i kompetencje miękkie).
W celu uzyskania dokładniejszych informacji odnośnie każdego z etapów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu poprzez nasz Fanpage na Facebook’u bądź poprzez adres mailowy podany w sekcji „kontakt”.
SKN Badań nad Konkurencyjnością̨, czyli dzisiejsze BNK, to koło z wieloletnią tradycją, które pod swoimi skrzydłami gromadzi zarówno ścisłowców, jak i humanistów, dążących do wszechstronnego rozwoju intelektualnego. Misją koła jest rozwój naszych członków jako przyszłych liderów świata biznesu, nauki i sektora publicznego. Ponadto naszym celem jest zapewnienie przestrzeni do wysokiego poziomu debaty i dyskusji na tematy ekonomiczne, polityczne i filozoficzne. Jesteśmy kołem, które przede wszystkim ceni sobie otwartych na świat ludzi, z którymi tworzymy coś więcej niż tylko projekty.
Spotkania wtorkowe – co tydzień Koło gości rozpoznawalne postaci ze świata nauki, polityki i publicystyki.
Akademia Debat Oksfordzkich (ADO) – projekt poświęcony sztuce debatowania prowadzony przez doświadczonych mentorów.
Konferencja Metaekonomiczna – doktorancka konferencja naukowa poświęcona tematyce metaekonomii.
Kontakt do zarządu: zarzad.skn.bnk@gmail.com lub www.facebook.com/SKNBNK/
Opiekun naukowy: dr hab. prof. SGH Tomasz Dołęgowski, mail: tdoleg@sgh.waw.pl
Cały proces rekrutacji składa się z 2 etapów:
I ETAP Na naszym wydarzeniu, umieścimy formularz, w którym będziesz miał/a okazję podzielić się swoimi zainteresowaniami i pochwalić osiągnięciami.
II ETAP Następnie odbędą się rozmowy rekrutacyjne dzięki którym wyłonimy najlepszych kandydatów.
Jesteśmy grupą studentów Szkoły Głównej Handlowej studiujących na kierunku Ekonomiczna Analiza Prawa. Nasze zainteresowania naukowe rozwijamy w ramach spotkań Studenckiego Koła Naukowego Ekonomicznej Analizy Prawa. Wielu z nas jest jednocześnie studentami Prawa, Ekonomii i innych kierunków.
Ekonomiczny Turniej Analizy Prawa
Letnia Szkoła Ekonomicznej Analizy Prawa
Szkoła Ekonomicznej Analizy Prawa
Spotkania z Ekonomiczną Analizą Prawa
Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa
skn.ekonomicznejanalizyprawa@gmail.com
Rekrutacja odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy polega na wypełnieniu formularza rekrutacyjnego zamieszczonego na Facebooku, natomiast w drugim przeprowadzana jest rozmowa z kandydatem.
Studenckie Koło Naukowe Ekonomii Politycznej to organizacja zrzeszająca osoby zainteresowane sprawami gospodarczymi oraz szeroko rozumianymi tematami politycznymi.
W naszych projektach staramy się badać i analizować zjawiska ekonomiczne oraz społeczne, które dzieją się obok nas. W naszej organizacji odnajdą się osoby z zacięciem stricte naukowym, jak i te z bardziej „miękkimi” umiejętnościami. Nasze Koło publikuje autorskie prace naukowe, artykuły popularnonaukowe, organizuje konferencję naukową PolEcon, ale również w ramach innych projektów organizujemy liczne spotkania z przedstawicielami świata polityki i biznesu.
Stawiamy na wszechstronny rozwój zainteresowań naszych członków, dlatego po pracy projektowej często znajdziecie nas w teatrze, kinie, na koncercie czy festiwalu, na które zaprowadzi was nasza sekcja kulturowa.
Przy tak zgranym składzie, jakim jest zespół SKN EP, imprezy oraz integracyjne wyjścia do baru lub klubu będą dla was niezapomnianą i wartościową przygodą.
Marcin Grygo
Ekonomia Polityczna, Głupcze! – Spotykamy się ze znanymi politykami lub osobistościami medialnymi.
Gospodarka pod Lupą – Publikujemy artykuły popularnonaukowe na tematy gospodarcze oraz społeczne.
PolEcon’22 – Raz do roku organizujemy pełnoprawną konferencję naukową z wieloma panelami.
Book Discussion Club – Regularnie spotykamy się, aby wspólnie omawiać ekonomiczne publikacje.
Konkurs PKB – Konkurs wiedzy ekonomicznej przeznaczony dla licealistów z całej Polski.
Wejściówka na SGH – Wakacyjny wyjazd zerowy dla nowoprzyjętych studentów SGH.
Rzeczpospolita Babska – cykl wywiadów i warsztatów o roli kobiet w polityce, biznesie i każdej sferze życia publicznego.
Projekty badawcze – Wydajemy pełnoprawną publikację naukową w Oficynie SGH napisaną przez studentów.
Sekcja Debat – Spotykamy się, aby trenować nasze umiejętności debatanckie.
skn.ekonomii.politycznej@gmail.com
• Interesują Cię takie tematy, jak polityka czy ekonomia?
• Chcesz poznać liderów świata biznesu, nauki i polityki?
• Marzy Ci się zawrzeć znajomości na całe życie?
• Chcesz pisać własne artkuły popularnonaukowe?
Jeśli na któreś z tych pytań Twoja odpowiedź brzmiała „TAK”, to dołącz do SKN Ekonomii Politycznej!
W naszym Kole poznasz wspaniałych przyjaciół, z którymi nie tylko wyjdziesz na dobrą imprezę, ale przede wszystkim będziesz mógł realizować się przy angażujących projektach!
Rekrutacja do SKN Ekonomii Politycznej składa się jedynie z dwóch etapów:
• formularza rekrutacyjnego
• rozmowy rekrutacyjnej
Zależy nam na tym, aby dobrze poznać kandydatów takimi, jakimi naprawdę są, dlatego opieramy się na rozbudowanej rozmowie.
SKN Elektromobilności i Transportu jest idealnym miejscem dla każdego pasjonata transportu. Chcesz poznać twórców HyperLoop? Porozmawiać z założycielem Panek Car Sharing? Pozachwycać się nowym eztem FPS, a może porozmawiać o wyższości zbiorkomu nad samochodami/samochodów nad zbiorkomem. W naszym kole każdy ma własne zdanie ale wszystkich nas łączy ogromna pasja do transportu, a przy tym widzimy w nim szasnę na rozwój zawodowy.
Spotkania z Transportem – spotkania z najwybitniejszymi przedstawicielami branży transportowej
Konferencje Tematyczne – spotkania z najwybitniejszymi przedstawicielami branży transportowej
Warsztaty biznesowo-transportowe
https://www.facebook.com/ElektomobilnosciTransport
Rekrutacje odbywają się dwa razy w roku (zazwyczaj w pierwszym miesiącu nowego semestru) i składają się z dwóch etapów – ankiety osobowej i w razie przejścia selekcji – z rozmowy rekrutacyjnej, która pozwoli na zbadanie motywacji kandydata.
Dlaczego właśnie SKN EiT?
Wspaniali ludzie, świetna atmosfera … no i niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem ten, kto nigdy, choć przez chwilkę, nie zachwycił się żadnym pojazdem mechanicznym! A do tego spotkania z liderami branży – jak np. z Maciejem Pankiem CEO Panek Car Sharingu czy Prezesem Lot Cargo.
Nasze koło skupia się na ujęciu tematów energetycznych od ludzkiej strony. Jako Organizacja studencka zajmujemy się przeprowadzaniem projektów, warsztatów oraz debat. W ramach naszych cotygodniowych spotkań omawiamy obecne tematy polityczne i ekonomiczne związane z sektorem, a dzięki współpracy ze Studentami Politechniki Warszawskiej mamy także możliwość poznania jego technicznego zaplecza.
W ramach naszych głównych projektów opracowujemy:
– nasz sektor w sposób zrozumiały dla każdego,
– zagadnienia związane ze światowymi trendami w energetyce przyszłości
– sprawy neutralności klimatycznej, w tym te blisko związane z naszym podwórkiem
Organizujemy także wyjazdy do szkół średnich w całej Polsce.
Jeśli interesujesz się biznesem, węglem, zrównoważonym rozwojem i zależy Ci na interesujących znajomościach to zapraszamy do SKNE! Naładuj się z nami!
Kacper Jabłoński
Energy Week: Tygodniowa konferencja na temat Energetyki Konwencjonalnej i polskiej drogi do neutralności klimatycznej, która daje możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez znane firmy z branży oraz rozmowy z pracownikami sektora energetycznego.
Future Energy Summit: 5-cio dniowy cykl spotkań z zakresu nowoczesne rozwiązań w energetyce, OZE, i elektromobilności.Jest to niezwykła okazja na wzięcie udziału w prelekcjach i warsztatach dotyczących innowacyjnych rozwiązań w energetyce i przyszłości całego sektora prowadzonych przez specjalistów z branży.
Zimowa Szkoła Energii: Zimowy cykl wyjazdów do szkół średnich z całej polski, w ramach którego tłumaczymy energetykę od podstaw
Energetyka Dla Każdego: Projekt edukacyjny skierowany do studentów SGH w ramach którego poznasz podstawy energetyki bezpośrednio od ekspertów z branży
Poznać Zieloną Energię: to zupełnie nowy projekt Studenckiego Koła Naukowego Energetyki, który porusza tematykę energetyki odnawialnej. Pierwsza edycja skupiła się na podstawowych źródłach „zielonej” energii, pozyskiwanej ze słońca, wiatru i wody. Wykłady, prowadzone przez najlepszych specjalistów z branży, były prowadzone w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego oglądającego, a dzięki zdalnej formule mogli w nich brać udział wszyscy zainteresowani widzowie.
Magazyn Energii: Czasopismo Studenckiego Koła Naukowego Energetyki – od studentów dla studentów (i nie tylko). Jest to wyjątkowa pozycja, w której znaleźć można merytoryczne treści związane z sektorem energetycznym. Publikowane są tutaj artykuły członków Koła, które relacjonują najważniejsze wydarzenia w branży z ostatniego kwartału.
Wake Up: Cykl spotkań dla licealistów przedstawiający w zrozumiały sposób różne zagadnienia branży energetycznej (tj. podstawy fizyki, gospodarki, technologii energetycznych) w dwóch odsłonach w ciągu roku – WAKE UP It’s holiday time! w czerwcu oraz WAKE UP It’s time to school! we wrześniu.
Audycje w radiu: Członkowie Koła są gośćmi audycji radiowych, podczas których słuchacze otrzymają możliwość wysłuchania rozmów o bieżących tematach energetycznych.
– adres email: kontakt@skne.pl
– Strona internetowa: http://skne.pl/
– facebook: https://www.facebook.com/sknenergetyki
– instagram: https://www.instagram.com/skn_energetyki/
Już jesienią wznawiamy rekrutacje do naszego koła! Interesujesz się branżą energetyczną? Chcesz dowiedzieć się o energii nie tylko od technicznej strony? Chcesz współtworzyć innowacyjne projekty? Lubisz otaczać się ambitnymi ludźmi? Marzysz o byciu częścią niezapomnianych integracji? Nasze koło to miejsce dla Ciebie! Jak zostać członkiem SKNE ⁉️
To proste
I Etap: – wypełnij formularz rekrutacyjny i pozwól nam poznać Twoje motywacje do działania (link pojawi się podczas rekrutacji)
II Etap: – spotkasz się z przedstawicielem koła i wspólnie ustalimy Twoją przyszłość
Aby na bieżąco dostawać informacje o nadchodzącej rekrutacji śledź nas w Social Mediach!
SKN ESG to grupa pasjonatów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Zajmujemy się szerzeniem wiedzy o ESG, sami się przy tym ucząc i zacieśniając więzy z Członkami i Członkiniami koła – wierzymy, że możemy zmienić na lepsze nie tylko biznes, ale też cały świat.
Katarzyna Porębska
– organizacja webinarów prowadzonych przez specjalistów ze świata ESG
– udział w wydarzeniach branżowych
– pisanie artykułów naukowych oraz tworzenie w mediach społecznościowych treści popularyzujących tematykę ESG
sknesg@gmail.com
https://www.facebook.com/sknesg/
https://www.linkedin.com/company/sknesg/ sknesg@gmail.com
I etap – formularze rekrutacyjne
II etap – rozmowy
SKN GEiBR jest to studenckie koło naukowe zrzeszające pasjonatów geografii (ekonomicznej i nie tylko), podróży, logistyki, geopolityki i innych tematów z podobnych obszarów.
Działalność koła koncentruje się na popularyzowaniu wiedzy w tym zakresie wśród studentów czy maturzystów poprzez projekty naukowe, takie jak „GeEkon” czy „Geografia- Lubię to!” oraz prelekcje z ciekawymi osobami. Dla członków Koła organizowane są regularne spotkania połączone z integracjami, wspólne wigilie czy wycieczki w różne zakątki Polski.
Konrad Rajchel
Geografia – Lubię to – seria wykładów powtórkowych przed maturą przygotowanych dla uczniów ostatnich klas liceów/techników
GeEkon – seria wykładów powtórkowych przed egzaminem z geografii ekonomicznej dla studentów 1. roku
GeoQuiz – quiz wiedzy dotyczącej geografii dla studentów, w którym nagrodą jest podwyższenie oceny z geografii ekonomicznej o pół stopnia
Konferencja „Przyszłość mobilności w Warszawie” – prelekcje dotyczące różnych rodzajów transportu, analiza szans i zagrożeń związanych z ich rozwojem w stolicy
Szlachetna Paczka – wolontariat
artykuły Obserwator – artykuły o tematyce naukowej do miesięcznika
Fanpage: https://www.facebook.com/SKNGEiBR, e-mail: geografiasgh@gmail.com
1. etap: formularz
2. etap: rozmowy
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki i Kultury Japońskiej, które działa w Szkole Głównej Handlowej, popularyzuje Kraj Kwitnącej Wiśni we wszystkich aspektach – kulturowych, gospodarczych, biznesowych i środowiskowych podczas spotkań, wykładów, warsztatów, pokazów czy badań naukowych.
Koło współpracuje m.in z Ambasadą Japonii, Fundacją Krzewienia Kultury Japońskiej „SAKURA”, Stowarzyszeniem Drogi Herbaty Urasenke Tankoukai Sunshinkai, Dalekowschodnim Centrum Kulturalno-Sportowym SOTO jak i wieloma innymi organizacjami bliżej lub dalej związanymi z Japonią.
W ciągu roku realizujemy szereg imprez tematycznych, wśród których koronne miejsce zajmują Dni Japonii.
Jeśli interesujesz się manga/anime, lubisz książki Murakamiego lub Bruczkowskiego, uważasz, że japońskie samochody są najlepsze, fascynują Cię czasy feudalnej Japonii i japońskie mity lub chciałbyś kiedyś pójść na sushi lub Udon do Uki Uki – przyjdź do nas!
Jeśli nie – przyjdź tym bardziej, pokażemy ci piękno Japonii.
Dni Japonii – Wykłady i warsztaty o tematyce biznesowej lub kulturalnej związane z Japonią.
Messenger
Studenckie Koło Naukowe Informatyki SGH zrzesza wszystkich studentów, którzy zainteresowani są informatyką zarówno od strony biznesowej, jak i technicznej, niezależnie od ich istniejących umiejętności informatycznych. Poprzez nasze projekty rozwijamy zdolności twarde i miękkie przydatne w branży IT oraz staramy się przekazać tę wiedzę innym. Nawet jeżeli myślisz, że nie masz takich umiejętności, w SKNI możesz je nabyć bardzo szybko i od razu brać udział w naszych projektach.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszego koła – nie ma nic prostszego. Wystarczy wypełnić nasz formularz rekrutacyjny, który znajdziesz na https://www.facebook.com/skninformatyki i udzielać się w projektach – bez rozmów rekrutacyjnych i rozwlekłych procedur.
Warsztaty@SKNI – Nasz sztandarowy projekt – pięciotygodniowe cykle warsztatów otwarte dla wszystkich.
Excel Week – Tydzień warsztatów na temat Microsoft Excel.
SQL na Auli – Warsztaty z konstruowania baz danych i obsługi języka SQL.
skni@skni.pl
Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na fanpage’u Koła podczas trwania rekrutacji.
SKN Konsultingu to jedno z najbardziej rozpoznawalnych kół działających przy Szkole Głównej Handlowej, które już od 25 lat aktywnie dba o rozwój i integracje swoich członków. Mimo że działalność naszego Koła związana jest głównie z konsultingiem, w ostatnich latach poszerzyliśmy obszar naszych zainteresowań i współpracowaliśmy również z firmami z takich branż jak Investment Banking czy e-Commerce.
W naszym Kole szczególny nacisk kładziemy na rozwój i wspólne zdobywanie wiedzy. Odbywa się to m.in. podczas cotygodniowych spotkań wtorkowych, na które zapraszani są przedstawiciele czołowych firm z wymienionych wcześniej branż. Doświadczenie możemy zdobywać też pracując przy organizacji kołowych projektów i wydarzeń czy realizując projekty doradcze dla NGOs (do tej pory współpracowaliśmy m.in. z organizacją WWF czy Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci). Oczywiście w naszym Kole nie brakuje też licznych integracji, wyjazdów czy imprez, takich jak coroczny Bal SKNK!
Filip Nesterowicz
Maraton Firm Konsultingowych – targi najważniejszych firm konsultingowych na rynku połączone z serią warsztatów case study oraz mock interview dla studentów.
Kobiety w Biznesie – konferencja poświęcona kobietom sukcesu złożona z wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych.
Consult it! – jeden z największych w Polsce projektów studenckich, obejmujących obszary biznesu oraz technologii.
SGH Business Game – międzynarodowy konkurs biznesowy pod patronatem The European Alliance of Business Games dla najlepszych studentów uczelni biznesowych w Europie.
Fast Track – projekt dla studentów zainteresowanych aplikowaniem do najlepszych firm z sektora doradztwa strategicznego. Case, case i jeszcze raz case!
https://www.facebook.com/SKN.Konsultingu
Już od listopada możesz stać się częścią tego wszystkiego co opisaliśmy wyżej. Wystarczy że przejdziesz proces naszej rekrutacji. My za to już w trakcie jej trwania pozwolimy Wam się poczuć częścią SKNK. Porozmawiamy podczas spotkania integracyjnego, weźmiecie udział w zorganizowanych przez nas szkoleniach i zrealizujecie swój własny mini projekt biznesowy dla jednej z największych polskich firm. I nie bójcie się, nie oczekujemy od Was zaawansowanej wiedzy z rachunkowości czy finansów, a przede wszystkim zapału, chęci do uczenia się nowych rzeczy i umiejętności pracy w grupie! Proces rekrutacji składa się z 4 etapów:
1. Formularz rekrutacyjny
2. Rozmowa
3. Projekt grupowy
4. Rozmowa z estymacją
Serdecznie zapraszamy!
SKN Marketingu działa już od ponad 25 lat. Zgodnie z naszym mottem Where Creativity Meets Passion, stawiamy na kreatywność i energię naszych członków i robimy wszystko, by mogli te cechy przekuwać w wiedzę oraz umiejętności. Co roku wchodzimy we współprace z agencjami marketingowymi i dużymi firmami, które poprzez warsztaty i prelekcje dzielą się z nami swoją wiedzą. Jednocześnie staramy się uczyć sami od siebie i dzielić posiadanymi umiejętnościami. Poza rozbudowaną działalnością projektową kładziemy nacisk na promocję naszego koła, prężnie działamy na Instagramie, Facebooku, Linkedinie, a kto wie o jakie media jeszcze rozszerzy się ten wachlarz… Jesteśmy więc kołem dla każdego, kto chciałby zdobywać praktyczną wiedzę o marketingu, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić i poznawać pozytywnie zakręconych ludzi.
Ambient Days – seria prelekcji dotycząca oryginalnych i niestandardowych form marketingu
Branded Fashion – projekt o modzie i roli marketingu w branżach z nią związanych
Social Media Social Business – warsztaty i prelekcje o marketingu w social mediach
Akademia Marketingu – długi projekt będący serią wystąpień ekspertów ze świata marketingu
https://www.instagram.com/sknmarketingu/
Rekrutacja dzieli się na 3 etapy: formularz, rozmowy rekrutacyjne, grupowe case study.
SKN Negocjator to koło naukowe, które działa nieprzerwanie od 2000 roku. Rdzeniem naszej działalności jest temat negocjacji, ale równie ważne jest to, co dzieje wokół niego. Od wielu lat nasze koło gromadzi studentów, których łączy chęć robienia świetnych rzeczy i gromadzenia umiejętności przydatnych zarówno w życiu, jak i w biznesie. Razem uczymy się negocjacji, organizujemy wydarzenia o zasięgu krajowym i międzynarodowym, popuszczamy wodze fantazji, tworząc własne scenariusze negocjacyjne. Wszystkim tym aktywnościom towarzyszy atmosfera, która jest niepodrabialna.
Co wyróżnia SKN Negocjator?
– Zdobywanie umiejętności przydatnych w życiu i biznesie
– Nauka najpopularniejszych technik negocjacji
– Różnorodne projekty – od merytorycznych turniejów, po sesje RPG
– Kanciapa w budynku G (idealne rozwiązanie w trakcie okienka)
– Niezapomniane integracje w gronie świetnych ludzi (zarówno wyjścia, jak i dłuższe wyjazdy)
– Zero korpo, 100% przyjemności
Zofia Kowalik
The Warsaw Negotiation Round – międzynarodowy turniej negocjacyjny dla studentów najlepszych uniwersytetów świata.
Studencki Turniej Negocjacyjny – ogólnopolski turniej negocjacyjny dla studentów 7 największych miast Polski.
The Warsaw Negotiation Night – ogólnopolska symulacyjna gra strategiczna z elementami negocjacji dla licealistów.
Celuj w Przyszłość – Warsztaty i szkolenia poświęcone tematyce ścieżki kariery,
motywacji oraz przywództwa.
Game of Minds – wyjątkowe połączenie gry fabularnej z treningiem negocjacyjnym.
The Deal – ogólnopolska konferencja poświęcona tematyce negocjacji na szczycie
oraz zawieraniu kontraktów biznesowych.
Spotkania Czwartkowe – cotygodniowe spotkania koła, na których praktykujemy nasze umiejętności negocjacyjne.
PressEnter – konkurs mający na celu rozwinąć umiejętności wypowiadania się na forum na każdy z istniejących tematów.
Twarzą w twarz – projekt skupiający się na zaprezentowaniu uczestnikom negocjacji w różnych sferach biznesu oraz polityk
Dla studentów: skn.negocjator@gmail.com
Dla partnerów: 508 985 255 lub zwarzany.kacper@gmail.com
– facebook: https://www.facebook.com/SKNNego
– instagram: https://instagram.com/sknnegocjator?igshid=YmMyMTA2M2Y=
– linkedin: https://www.linkedin.com/company/studenckie-ko%C5%82o-naukowe-negocjator/
Rekrutacja do SKN Negocjator składa się z 3 etapów. Pierwszy etap rekrutacji to poznanie kandydatów i badanie ich kreatywności na formularzu rekrutacyjnym. Drugi etap rekrutacyjny to tzw. Assessment Centre, kandydaci zostają dopasowani w grupy 4 osobowe, otrzymują krótki scenariusz negocjacyjny i między sobą nawiązują dyskusję. Trzeci i ostatni etap to rozmowa rekrutacyjna, pozwalająca SKN Negocjator ostatecznie określić profil kandydata i podjąć decyzję o jego przyjęciu
Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych założone w 2000 roku, to jedna z najstarszych organizacji na naszej uczelni skupiająca ambitnych studentów nastawionych na wszechstronny rozwój i lepsze zrozumienie świata.
Skupiając w sumie 150 aktywnych Członków i Alumnów oraz 1500 osób uczestniczących co roku w naszych inicjatywach tworzymy przestrzeń wymiany pomysłów, tworzenia projektów, poszerzania sieci kontaktów i nawiązywania długoletnich przyjaźni. Członkowie Koła często kontynuują edukację na najlepszych europejskich światowych uczelniach takich jak HEC, LSE, University of Warwick czy Bocconi University. Nasi alumni pracują w najbardziej rozpoznawalnych firmach i instytucjach, najczęściej wybierając kariery w finansach i bankowości, doradztwie strategicznym i strukturach organizacji międzynarodowych.
Laurki, czyli nowi członkowie Koła, mają możliwość organizacji najbardziej rozpoznawalnych projektów na SGH, nawiązywania znajomości z inspirującymi osobami w ramach dwóch wewnętrznych programów mentoringowych, a wieczorami bawią się na niezapomnianych integracjach ❤️
Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze: międzynarodowa konferencja i cykl warsztatów biznesowych, połączone z wymianą studencką w Niemczech
Akcja Dyplomacja: największy projekt studencki łączący młodzież z liderami polityki i sektora publicznego w CEE
POLMUN – Academic Polish Model United Nations: najstarsza akademicka konferencja symulacji obrad ONZ w Polsce ukierunkowana na aspekty ekonomiczne
Human Rights Week: cykl wykładów, warsztatów i wydarzeń dotyczących praw człowieka
Redakcja i Analizy SZ: sekcja skupiona na pisaniu artykułów o tematyce gospodarczej oraz debatach na tematy, o których mówi świat
zarzad@sknsprawzagranicznych.com
Tylko 3 kroki dzielą Ciebie od dołączenia do koła:
1. Formularz. Chcemy Cię poznać i dowiedzieć się czym się interesujesz, co na co dzień robisz, co ciebie motywuje do działania etc.
2. Rozmowa. Chcemy sprawdzić Twoje mocne strony oraz usłyszeć o Twoich oczekiwaniach wobec naszego koła.
3. Assessment. Chcemy zobaczyć, jak dogadujesz się w grupie innych interesujących i ambitnych osób 🙂
Nasza pasja to poznawanie świata.
SKN Startupów i Innowacji jest szybko rozwijającym się kołem naukowym działającym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Powstał on w 2015 roku dzięki inicjatywie profesora Marcina Wojtysiaka-Kotlarskiego, obecnego mentora koła, oraz zaangażowaniu jego studentów. Naszym głównym celem jest rozwijanie przedsiębiorczego ducha, poznawanie działalności startupów, a także wspólne pogłębianie naszych pasji związanych z szeroko pojętym biznesem.
MeetUp with StartUp – cykliczne wydarzenia, na które zapraszani są przedstawiciele świata biznesu zajmujący się m.in. marketingiem, finansami czy branżą IT.
Startup Step by Step – 3-dniowy event związany z praktyczną stroną zakładaniu własnego startupu lub biznesu.
Self Development Academy – serie warsztatów, których głównym celem jest rozwijanie umiejętności miękkich.
Business Webinars – comiesięczne webinary online współorganizowane z SGH Ventures, podczas których poruszane są tematy interesujące dla przyszłych przedsiębiorców.
Fintech Conference – konferencja online, podczas której przedstawiciele firm z branży fintech dzielą się swoim doświadczeniem.
https://www.facebook.com/sknsii/
1. etap – formularz rekrutacyjny
2. etap – rozmowa rekrutacyjna
SKN Statystyki (SKNS) to studenckie koło naukowe działające w Szkole Głównej Handlowej. Zrzesza sympatyków statystyki, analizy danych i ekonometrii, którzy wspólnie organizują warsztaty, prelekcje oraz konferencje w bliskiej im tematyce. Koło porusza także zagadnienia związane z szeroko pojętą Data Science, czy też analityką internetową – dziedzinami wyjątkowo pożądanymi w ciągu kilku ostatnich lat. Wydarzenia SKNS są otwarte zarówno dla wszystkich studentów Szkoły Głównej Handlowej, jak i osób spoza uczelni, a wyniki badań ankietowych Koła są publikowane w czasopismach o tematyce naukowej lub biznesowej. Aktywni członkowie SKNS stale rozwijają nie tylko swoje umiejętności analityczne, ale i też miękkie, przez co często wyróżniają się w świecie biznesu i nauki.
Justyna Grzesiewska
Big Data Conference – Sztandarowy projekt SKN Statystyki! Konferencja Big Date to przedsięwzięcie, którego głównym elementem jest konferencja naukowa obejmująca całodniowe wykłady i warsztaty poświęcone tematyce big data oraz jej zastosowaniu w biznesie.
Projekt jest świetną okazją do spotkania z ekspertami z firm będących pionierami w zastosowaniu analizy wielkich zbiorów danych, którzy są prawdziwą kopalnią wiedzy i inspiracji.
Niezbędnik Wyboru Wykładowców – Celem badania jest usystematyzowanie i przeanalizowanie opinii studentów SGH na temat wykładowców SGH, aby ułatwić kolejnym rocznikom wybór prowadzącego ich zajęcia. Na fanpage’u publikowane są ankiety, w których studenci mogą wyrażać swoje zdanie i oceniać wykładowców, z którymi mieli zajęcia oraz w formie przejrzystych infografik – wyniki tych ankiet.
Wielka SGH-owa Powtórka ze Statystyki – Cykl wykładów pozwalających powtórzyć, lepiej zrozumieć i usystematyzować materiał ze statystki. Spotkania prowadzone są przez członków SKN Statystyki, którzy kiedyś byli na Waszym miejscu. Podczas wykładów powtarzamy cały materiał ze statystki – zarówno teorię jak i rozwiązywanie zadań.
Badania ankietowe – Projekt ten polega na przeprowadzeniu badania społecznego we współpracy ze Szkołą Główną Handlową, a także firmą zewnętrzną, która odpowiedzialna jest za pozyskanie danych.
Osoby realizujące ten projekt mają za zadanie dopełnić wszystkich formalności wynikających ze współpracy z firmą zewnętrzną, a także opracować otrzymane dane tak, aby przedstawić jasne i czytelne wnioski. Ponadto, projekt jest świetną szansą na zdobycie ciekawego wpisu do CV.
Business Hackathon – Organizowany we współpracy z firmą Schneider Electric Hackathon jest idealną okazją do praktycznego wykorzystania programowania. Podczas wydarzenia można spotkać wielu doświadczonych praktyków od lat pracujących w Data Science.
Warsztaty z Pythona – Cotygodniowe warsztaty online, podczas których możemy nauczyć się programowania w języku Python od podstaw. Zajęcia prowadzi nasz prelegent dr Michał Korzycki – Ekspert w dziedzinie Data Science. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z programowaniem. W trakcie warsztatów możemy dowiedzieć się, jak wygląda praca Analityka danych oraz nauka pod okiem eksperta z wieloletnim stażem.
Warsztaty z R – pRojekt to warsztaty, które wprowadzają uczestnika w świat programowania w języku R. W ich zakresie odbywa się kilka spotkań, podczas których skupiamy się na zastosowaniu tego języka w analizie danych. Zajęcia rozjaśniają zagadnienia, z którymi zmagają się początkujący programiści, a także uczą analitycznego myślenia.
Konferencja Aktuarialna – Głównym elementem Konferencji Aktuarialnej są prelekcje ekspertów z SGH, a także pracowników firm aktuarialnych, podczas których wyjaśnia się naturę zawodu aktuariusza, wymogi egzaminacyjne KNF oraz możliwości kształcenia się w tym kierunku w Szkole głównej Handlowej.
Dla organizatorów jest to świetna okazja do pogłębienia swojej wiedzy o aktuariacie oraz poznania czołowych aktuariuszy w kraju.
skn.statystyki@gmail.com
Rekrutacja do SKN Statystyki odbywa się dwa razy do roku – na początku każdego semestru.
Proces rekrutacyjny składa się z dwóch etapów:
1. Formularza rekrutacyjnego – dzięki niemu chcemy wstępnie poznać Twoje zainteresowania i motywację
2. Rozmowy rekrutacyjnej – podczas niej chcemy lepiej Cię poznać, dowiedzieć się co Ty możesz wnieść do SKNS, ale również zobaczyć co my możemy dać Tobie!
Nowych członków zapraszamy na spotkanie inauguracyjne, na którym dowiecie się wszystkiego o nas oraz poznacie pozostałych członków.
Studenckie koło naukowe powstałe w 1998 r., działające przy Instytucie Gospodarki Światowej SGH. Zrzesza studentów zainteresowanych kulturą, polityką i gospodarką szeroko pojętego Wschodu – Bliskiego i Dalekiego. Regularnie spotykamy się na prelekcjach, na których członkowie Koła prezentują wybrane zagadnienia dotyczące interesujących ich państw Wschodu. Organizujemy również ogólnodostępne konferencje naukowe z wybitnymi gośćmi, odnoszące się do aktualnej sytuacji we wschodnim świecie. Razem wychodzimy do restauracji z kuchnią wschodnią oraz na różne wydarzenia, a także wspólnie oglądamy azjatyckie i bliskowschodnie filmy.
Kierunek: Wschód! – coroczna kilkudniowa konferencja dotycząca bieżącej sytuacji państw Wschodu.
Dni Wschodnie – cykl spotkań z ciekawymi gośćmi, poświęcony kulturze i problemom Wschodu.
sknstosunkowzewschodem@gmail.com
Rekrutacja jesienna i wiosenna.
I etap: formularz rekrutacyjny
II etap: rozmowy rekrutacyjne
Studenckie Koło Naukowe Transportu, Spedycji i Logistyki jest jedną z najmłodszych grup zrzeszającą studentów w Szkole Głównej Handlowej. Działamy od 2020 r.
Naszym założeniem jest zatarcie granicy pomiędzy studentami a światem biznesowym transportu
https://www.facebook.com/SKN-Transportu-Spedycji-i-Logistyki-SGH-102422211296491
SKN Transportu, Spedycji i Logistyki zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rekrutacji do naszego koła!
Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami to grupa prężnie działających studentów SGH, zainteresowanych tematyką zarządzania projektami. Koło działa od 2004 roku przy Katedrze Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Naszą misją jest aktywne propagowanie innowacyjnych rozwiązań i najlepszych praktyk zarządzania projektami w szeroko pojętym środowisku akademickim oraz biznesowym. Oprócz tego stawiamy na indywidualny rozwój naszych członków oraz zachęcamy ich do praktycznego zastosowania wyniesionej wiedzy.
Project Management Days to największa studencka konferencja o tematyce zarządzania projektami w Polsce.
kontakt@sknzp.pl
Rekrutacja przeprowadzona odbędzie na dwóch etapach: pisemnego formularza, a następnie rozmowy online.
SKN Zarządzania w Sporcie to założona w 2003 roku organizacja zrzeszająca obecnie ok. 80 pasjonatów sportu oraz jego biznesowej strony.
Każdego roku mamy przyjemność organizować wydarzenia, konferencje, turnieje oraz prelekcje dla miłośników wielu dyscyplin sportowych, które cieszą się uznaniem wśród społeczności zarówno naszej uczelni jak i pasjonatów z całej Polski. Gośćmi naszych wydarzeń były m.in. takie osobistości jak Mateusz Borek, Tomasz Majewski, Dariusz Szpakowski czy Dariusz Mioduski.
Oprócz strony merytorycznej nasze koło jest gwarancją świetnie spędzonego czasu, co umożliwiają liczne integracje, wspólne oglądanie i uprawianie sportu oraz ludzie, którzy swoją pasją sprawiają, że SKN ZwS jest także niepowtarzalną okazją na nawiązanie nowych znajomości!
Adam Pasierski
To konferencja poświęcona przenikaniu się obszarów biznesu oraz sportu, w ramach której wybitni eksperci, menedżerowie, sportowcy oraz dziennikarze dzielą się swoim doświadczeniem w czasie warsztatów oraz prelekcji.
To zawody sportowe, podczas których koła naukowe i organizacje studenckie rywalizują o miano najbardziej wysportowanych na SGH. Igrzyska odbywają się co roku, a rywalizacja toczy się m.in. w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, tenis, tenis stołowy, pływanie czy szachy.
To projekt zawierający warsztaty i praktyki prowadzone przez najlepszych biznesowych specjalistów z branż sportowych, który kładzie nacisk na umożliwienie studentom zdobycia fachowej wiedzy z zakresu zarządzania w sporcie.
To konferencja, gdzie prelegenci związani z e-sportem dzielą się podczas wykładów i warsztatów swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju tej dziedziny sportu oraz ukazują jakim obecnie potencjałem biznesowym dysponuje.
To dwuetapowy konkurs umożliwiający fanom futbolu sprawdzenie swojej wiedzy na temat zasad piłki nożnej.
zarzadzanie.w.sporcie@gmail.com
facebook.com/sknzws
instagram.com/skn.zws/
youtube.com/c/ZarządzaniewSporcie
I Etap: Formularz
II Etap: Rozmowa rekrutacyjna
Działalność naszego SKN-u skupia się przede wszystkim wokół zrównoważonego rozwoju, ekologii oraz problemów społecznych.
Naszą misją jest edukowanie na powyższe tematy oraz działanie na rzecz lepszej – bardziej zrównoważonej przyszłości.
Jednym z licznych plusów SKN Zrównoważonego Rozwoju jest przynależność do międzynarodowej organizacji – oikos.
Dzięki temu możemy poznawać perspektywy osób z całego świata oraz brać udział w wyjątkowych zagranicznych projektach. Nie mówiąc już o nawiązywaniu znajomości i wspólnych podróżach z osobami, które podzielają nasze zainteresowania.
Jeśli interesujesz się zrównoważonym rozwojem i chcesz pomóc go wdrażać w większym zespole – dołącz o nas!
Do najważniejszych projektów SKN ZR oikos Warszawa należą:
Zaproś Ziemię na Święta, czyli przedświąteczna inicjatywa łącząca targi lokalnych marek i zrównoważone podejście do kupowania prezentów
oraz Załóż EkoBiznes!, czyli cykl spotkań z udziałem przedsiębiorców i przedstawicieli firm działających w sposób ekologiczny i zrównoważony.
info@warsaw.oikos-international.org lub president@warsaw.oikos-international.org
można też napisać do nas przez fanpage: https://www.facebook.com/oikos.warsaw
Rekrutacja odbędzie się za pośrednictwem formularza internetowego, który zostanie udostępniony w naszych social mediach oraz na wybranych grupach studenckich już pod koniec października. Osoby, które wyślą interesujące zgłoszenia, zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną. Następnie część kandydatów dołączy do grona SKNu Zrównoważonego Rozwoju.
MAGIEL powstał jako Niezależny Miesięcznik Studentów Szkoły Głównej Handlowej MAGIEL w grudniu 1995 roku z inicjatywy grupy studentów SGH z zacięciem dziennikarskim. Na początku powstawał na kserokopiarce i wychodził w zaledwie kilkuset egzemplarzach. Jednak determinacja jego twórców sprawiła, że od tamtego czasu MAGIEL urósł w siłę i w tej chwili jest to najważniejsze medium studenckie w Szkole Głównej Handlowej. Od 2011 roku MAGIEL ukazuje się także na Uniwersytecie Warszawskim.
Miesięcznik zawiera informacje uczelniane, aktualności organizacji studenckich i kół naukowych, a także komentarze do aktualnych wydarzeń ze świata polityki i gospodarki. Poza tym ponad połowę objętości czasopisma zajmują działy kulturalne, takie jak film, teatr, muzyka, gdzie młodzi dziennikarze recenzują koncerty, spektakle, książki i dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat życia studenckiego w Warszawie. Praca w gazecie daje studentom również szansę poznania ciekawych ludzi z wielkiego świata. Reporterzy działów „Polityka i Gospodarka” i „Człowiek z pasją” co miesiąc mają okazję do przeprowadzenia wywiadów z politykami, praktykami biznesu, a także osobowościami nie związanymi ściśle z tematyką ekonomiczno-gospodarczą.
Ale MAGIEL to nie tylko czasopismo. Dla członków redakcji i Stowarzyszenia Akademickiego Magpress, wydawcy magazynu, stanowi miejsce spotkań, nawiązywania znajomości, okazję do szlifowania warsztatu dziennikarskiego, doskonalenia swoich umiejętności w działach takich jak fundraising, marketing czy PR.
Idea projektu zrodziła się 10 lat temu w głowach studentów SGH w Warszawie, chcących pomóc tym najbardziej potrzebującym. Przez pierwsze kilka lat, pod nazwą Świąteczny Koncert Talentów, odbywał się na Auli Spadochronowej na SGH. Przez ostatnie lata cały projekt bardzo się rozwinął a sam Koncert odbywający się w Palladium jest jego zwieńczeniem. Podczas poprzednich edycji zebraliśmy już ponad 110 tys. złotych, a na finale gromadzimy ok. 2500 osób. Dochód z koncertu co roku przeznaczany na poprawę warunków życia chorych dzieci. W ubiegłym roku wspieraliśmy Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
„Media Student” to inicjatywa powstała w 2004 roku, mająca na celu zintegrowanie środowiska polskich mediów studenckich. Zamierzeniem projektu jest stworzenie warunków i zasad współpracy młodych dziennikarzy oraz doskonalenie umiejętności. Jest to realizowane poprzez organizowanie corocznych konferencji oraz warsztatów, podczas których uczestnicy mają możliwość dyskusji na interesujące ich tematy oraz spotykają się i uczą od znanych i cenionych profesjonalistów. Do tej pory zawsze odbywały się zimowe Warsztaty Prasowe Media Student oraz wiosenna Ogólnopolska Konferencja Media Student, która jest większym wydarzeniem i uczestniczą w niej również stacje radiowe. Wszystkie edycje Media Studenta to imprezy darmowe, odbywające się dzięki sponsorom i dofinansowaniu uczelni warszawskich.
Projekt Muzyka a Biznes to coroczna konferencja, która ma na celu przybliżenie studentom (i nie tylko) zagadnień związanych z szeroko rozumianym rynkiem muzycznym. Tematyka spotkań obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z rynkiem fonograficznym, mediami, organizacją imprez masowych i zjawiskami socjologicznymi. Wspólnym mianownikiem dla dyskusji jest zawsze muzyka. Na naszą konferencję zapraszamy studentów wyższych uczelni oraz dziennikarzy zajmujących się tematyką muzyczną. Naszymi gośćmi w byli m.in. Piotr Metz (Machina, Trójka), Mikołaj Ziółkowski (AlterArt), Jacek Szabrański (The Car Is On Fire) czy Phillipp Eichholzer (MTV, VIVA).
Urodziny Magla to coroczna impreza organizowana z okazji urodzin naszego Miesięcznika.
Przy okazji tego wydarzenia organizowany jest plebiscyt na najpopularniejszą wśród studentów SGH osobistość z danej dziedziny życia publicznego. Wybieraliśmy już najpopularniejszych polityków, ekonomistów, biznesmenów czy felietonistów.
Tradycją stał się także urodzinowy tort krojony przez Rektora Uczelni, którym częstowani są wszyscy przybyli studenci i goście. W trakcie imprezy jej uczestnicy kilkakrotnie mają okazję wzięcia udziału w konkursach i zdobycia nagród ufundowanych przez sponsorów.
To plebiscyt, w którym studenci SGH wybierają wykładowcę lub ćwiczeniowca, który był dla nich inspiracją – do myślenia, nauki, poszukiwań tego, co dla nich ważne i wartościowe. Zwycięzca otrzymuje tytuł Inspiracji Roku i przy okazji satysfakcję, że to, co robi, jest doceniane przez studentów.
Głosujący w plebiscycie mają szansę na zdobycie upominków – trafiają one w ręce tych, którzy najciekawiej umotywują swój głos.
To specjalny dodatek do Magla wydawany na początku każdego roku akademickiego. Jego celem jest zaznajomienie studentów z bogatą ofertą kulturalną Warszawy. Jest to pewnego rodzaju przewodnik po najciekawszych miejscach w mieście, w których można spędzić wolny czas. W KMW znajdziecie informacje ważne dla każdego studenta: gdzie dobrze i tanio zjeść, wypić kawę lub pójść na imprezę. Mapa zawiera również informacje o licznych kinach, muzeach i teatrach. Każde opisywane przez nas miejsce opatrzone jest krótką notką oraz zaznaczeniem lokalizacji na mapie Warszawy. Niezbędne informacje oraz atrakcyjny design sprawiają, że KMW jest nieodzownym wyposażeniem każdego studenta, a szczególnie tych zaczynających swoją przygodę z SGH.
Wiosenny dodatek do miesięcznika MAGIEL, opisujący ścieżki kariery młodych ludzi, aktualną sytuację na rynku pracy oraz panujące trendy w poszczególnych branżach. Cyklicznemu wydaniu może także towarzyszyć dodatkowe wydarzenie, np. warsztaty prowadzone przez firmę-Patrona Merytorycznego dodatku.
Newsletter cotygodniowo wysyłany do subskrybentów, zawierający najciekawsze artykuły z prasy zagranicznej.
https://www.facebook.com/nms.magiel
https://www.magiel.org.pl/kontakt/
Kontakt mailowy z redakcją można nawiązać pisząc na adres magiel.redakcja@gmail.com.
Całoroczne działania mające na celu zachęcenie studentów do działalności w Stowarzyszeniu, zarówno redakcyjnej, jak i projektowej. Obejmują one mentoringowy program Buddy, wyjazd integracyjno-szkoleniowy do Torunia, Gry z Maglem, akcję Magiel Day oraz rekrutację na UW. W parze z projektem idą również szeroko zakrojone akcje promocyjne zorganizowane na SGH i UW oraz w social media. Nasilenie procesu rekrutacji ma miejsce w październiku.
Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w 2019 roku obchodził Jubileusz XV – lecia działalności. Członkami Zespołu są uzdolnieni artystycznie studenci SGH, którzy swoją pasję do tańca i śpiewu ludowego mogą rozwijać pod kierunkiem profesjonalnych, doświadczonych instruktorów, wywodzących się z Państwowego Zespołu Ludowego „Mazowsze”.
W programie ZPiT znajdują się tańce narodowe – polonez, krakowiak, oberek, mazur, kujawiak, a także tańce i śpiewy z regionów: Krakowa, Śląska, Rzeszowa, Beskidu Śląskiego, Spisza, Lublina, Kurpiów, Limanowej.
Do tej pory Zespół wystąpił w ponad stu koncertach w kraju i na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych m.in. w Turcji, Maroko, Kazachstanie, Hiszpanii, na Ukrainie, Litwie, Portugalii na Wyspach Azorskich, Holandii, Węgrzech, Bułgarii Holandii, na Sardynii w Chorwacji , Grecji, Japonii, Armenii, Czarnogórze i Macedonii.
„Polska to jest wielka rzecz” – koncert patriotyczny z okazji 11 listopada – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
„Koncert wiosenny” – doroczny koncert majowy
„Piękna nasza Polska cała” – wybór tańców i przyśpiewek ludowych
„Salon Warszawski” – sentymentalna podróż w czasy wojen napoleońskich oraz Księstwa Warszawskiego
„Gwiazda Betlejemska” – koncert kolęd
„Chopin – wspomnienie” – koncert, zaaranżowany do utworów Fryderyka Chopina
„Warsztaty tańca ludowego” – nauka tańca i wspólne śpiewanie piosenek ludowych
kontakt@zpitsgh.pl
Poszukujesz nowej pasji? Chcesz zaliczyć WF? A może Twoje serce już bije w rytm oberka?
Zapraszamy serdecznie na nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej! Dołącz do nas, poznaj nowych znajomych, zalicz wf, baw się świetnie i zakochaj się w folklorze!
Nabory składają się z dwóch części – ruchowej, podczas której trzeba będzie naśladować podstawowe kroki prezentowane przez jednego z naszych Instruktorów, oraz śpiewanej, gdzie należy zaprezentować wybrany przez siebie kawałek dowolnego utworu. Do zobaczenia!
Zrzeszenie Studentów Polskich Szkoły Głównej Handlowej to najstarsza organizacja w SGH, której znakiem rozpoznawczym są zarówno projekty life-style’owe, jak i biznesowe. Dzięki temu, każdy może odnaleźć się w panującej tam pracowitej, lecz rodzinnej atmosferze. Właśnie to ich wyróżnia! Wszyscy są docenieni, nikt nie pozostaje anonimowy i traktują się jak jedna wielka familia.
Flagowymi inicjatywami ZSP są Tydzień Kobiet Sukcesu, Men’s Week, EKOstudent, wySTARTuj, International Week Warsaw, Autostop Challenge, CSR@SGH i Cook&Share.
Pomimo działania w projektach, możecie także dołączyć do konkretnych teamów, pod okiem przewodniczących ds. wybranych komisji. W nich będziecie odpowiadać za integracje członków w teamie HR, tworzenie grafik i contentu w teamie PR i zdobywanie stałych partnerów w teamie CP. W każdym z nich możecie poszerzyć wiedzę i doświadczenie, w jednej z konkretnych dziedzin, które Was interesują.
Do ZSP należy ponad 200 aktywnych członków, którzy rozwijają się i odnajdują w przeróżnych rolach społecznych. Dzięki częstym spotkaniom, imprezom do białego rana i wspólnym wyjściom kulturalnym wszyscy się znają. ZSyPowicze razem uczą się do sesji, jeżdżą na festiwale muzyczne, szusują po stokach narciarskich, oglądają mecze, pływają na żaglach, tańczą bachatę i spędzają słoneczne dni nad Wisłą. Nawet wspólnie świętują Wigilie, Jajeczko i Sylwestra. A najważniejsze – Zawsze Sobie Pomagają!
[PL] International Week Warsaw to międzynarodowy program wymiany studentów, który skupia najbardziej prestiżowe uczelnie ekonomiczne na świecie.
[ENG] International Week Warsaw is an international student exchange program, which brings together the most prestigious economic universities in the world.
Men’s Week to dziesiątki inspirujących spotkań, warsztatów i atrakcji oraz masa konkursów o męskiej tematyce na Auli Spadochronowej.
Tydzień Kobiet Sukcesu to projekt odpowiadający na pytanie jak zarządzać własną karierą, rozwijać swoje umiejętności i odkrywać talenty oraz pasje.
Wystartuj to projekt poświęcony tematyce startupów, w trakcie którego przedstawiciele innowacyjnych firm wystawiają się na Auli Spadochronowej i opowiadają o swojej działalności.
EKOstudent to największy w Polsce akademicki festiwal promujący ekologię i zdrowy styl życia.
Ekonomiś to edukacyjno-charytatywny projekt którego celem jest zorganizowanie czasu pełnego atrakcji dzieciom z domów dziecka oraz przedstawienie im podstawowych aspektów ekonomii.
Cook&Share to projekt kulinarno-charytatywny, w którym wspieramy akcję „Świat bez głodu” PAH oraz uczymy studentów jak walczyć z problemem głodu na świecie.
CSR at SGH to największy projekt w SGH zajmujący się społeczną odpowiedzialnością w biznesie.
UnderSound to 3-dniowy festiwal muzyczny, na którym występują mniej i bardziej znani artyści reprezentujący przeróżne gatunki muzyczne.
Autostop Challenge to niesamowity projekt w formie corocznego wyścigu autostopem po Europie.
Czarniecka to tygodniowy wyjazd integracyjny dla nowo przyjętych studentów SGH!
Topornia to drugi z naszych wyjazdów integracyjnych, który obejmuje jeden weekend i odbywa się zwykle w listopadzie.
Zspsgh@gmail.com, zspsghpr@gmail.com
Rekrutacja w listopadzie po wyjeździe integracyjnym „Topornia” za pomocą formularza oraz rozmowy z członkami zarządu.
Szczegółowy opis każdego z organów Samorządu Studentów oraz jego zadania i kompetencje znajdują się w Regulaminie.